Düğün Hazırlıkları

2 Temmuz 2012, Pazartesi

Tüm partilerle biz tek tek görüşmüştük ama tüm ekibin biraraya geldiği ve o günün akışını, kimin hangi saatte ne yapacağının detaylarıyla üzerinden geçtiğimiz bir koordinasyon toplantısı yaptık.

Detaycı ve mükemmeliyetçi biri olarak tam benlik bir toplantıydı diyebilirim, profesyonellerle çalışmanın verdiği rahatlıkla da keyifli bir toplantı gerçekleştirdik. İşte o anlardan biri, ben size herkesi takdim edeyim efendim.

Benim yanımdaki Lunlun Davet Banu Erol, onun yanındaki Firez Önal, Ajia Otel Ziyafet Satış Müdürü. Firez Hanımın karşısında oturan S&S Music'den DJ Tolga Saka, merak edenlere hemen söyleyeyim şirket sahibi zaten Salih Saka ve Tolga'da Salih'in yeğeni. Tolga'nın yanında da S&S Fotoğrafçılık'dan Pelin Turan var. Tabi kameramanımız da Murat :)

Her biri işinin ehli, onlarla çalışmak çok keyifli. 8 Temmuz'da bizzat yaşamak ve yaşatmak dileğiyle...


30 Haziran 2012, Cumartesi

Bir gelin için en önemli konulardan biridir, saç ve makyaj. Hele de benim gibi neredeyse hiç makyaj yapmayan biri için en korktuğu ayrıntı da diyebiliriz hatta. Aynaya baktığımda kendimi görebilmek istiyorum sadece çok mu...

Bu yüzden beni 18 yaşımdan beri tanıyan Hilton Otel Figaro Concept'in sahibi Erdoğan beyin kapısını çaldım. Neler yapabiliriz diye biraz çalıştık ama unutmayın bu iş fabrikasyon değildir, o gün o andaki enerjiye göre çıkar herşey. O yüzden önemli olan güvenli ellere kendini bırakmak, denemeler esnasında ara ara görüntü aldık bizde ama tam sonuç 8 Temmuz'a  artık :)16 Haziran 2012, Cumartesi

Bursa'dan haftasonu için annemler geldi. Programımız çok yoğun, Cumartesi gelinlik provası ve ev için alışverişler. Pazar günü de hem babalar günü hem de Nihal annenin doğumgünü sebebiyle kutlamamız var ailecek Lacivert'e brunch'a gittik. Tek geçerim çok başarılı idi, aklınızda olsun.

Cumartesi günü annem ve ablamla birlikte Beymen'e gittik, prova için. Ablamın iphone'unda camera uygulamasını bulamayan biz 2 iki sarışın tarihe geçeceğiz herhalde :) ama gerçekten bulamadık, sanıyorum sevgili yeğenim Batu başka bir uygulamanın altına almış. Sonuçta bulamayınca bizde bizimle ilgilenen danışmandan rica ettik. Tabi çekeceği resmi tarif ettiğimde suratını görmeniz lazımdı, "beni öyle bir çek ki gelinlik tam görünmesin ama bakan için fikir de versin" dedim. Uzun uğraşlar sonrasında sanıyorum buna uygun bir poz yakalayabildik. Bakalım siz ne diyeceksiniz :)

İnsan kendini çooook farklı hissediyor. Herkesin gerçek aşkını bulup bu güzel duyguları doya doya tatması dileğiyle...
 
12 Haziran 2012, Çarşamba

Masa süslemesinin demosu için Lunlun Davet Banu Erol ile sözleşmiştik o gece için. Ama tabi nerden bilebilirdik ki TT Arena'da yapılan Türkçe Olimpiyatları'nda çevreyolunu otoparka döndürmüşler ve trafiği kitlemişler. Akşam 7'de işten çıkıp tam gece 11'de Banu'nun atölyesine varabildik. Kabus bir trafiğin ardından gördüğümüz bu güzel çiçeklerle keyfimiz yerine geldi ve budur dedik. Romantik ortancalar ve Alaçatı'nın lavantaları, daha ne isterim ki...
10 Haziran 2012, Pazar

Ve sıra gelir gelinlik ayakkabısına...
Bence bir gelin için en özel aksesuarlardan biridir, hem yakın arkadaşların kısmetini açmakla ilgili efsane açısından hem de bütün gece gelini rahat ettirebilmek açısından...

Nine West'in Bridal Collection'ı bu konuda başarılı, farklı tasarımlar ve farklı yükseklikteli ökçelerle birçok zevke hitap ediyor. İlk giydiğimi hem beğendim hem de rahat ettiğim için direkt aldım, çok kolay oldu. Murat çok şaşırdı, ben de kendime :)


8 Haziran 2012, Cuma akşamı

Haftasonu Banu ile yaptığımız keşif sonrasında yemek masalarının üstlerini nasıl süslemeliyiz diye randevulaşmıştık. Koca bir haftanın yorgunluğu ile gitsek de Banu'nun güzel atölyesinde kendimize gelmememiz mümkün değildi.

Aşağıda göreceğiniz üzere Murat hemen iş başına geçti. Sürekli karar değiştirmeme ve rüzgar riskine inat hala alçaklı yüksekli iki farklı tasarımın kullanımında ısrar etmeme rağmen Banu yine çok sabırlı idi :)

En sonunda hepimiz ortak bir noktada buluştuk ve mavili pembeli ortancaları bir arada kullanacağımız yeni bir arajman demosunda anlaştık. Aşağıda bir örneğini bulabilirsiniz ama bu hafta 2.demo için gideceğiz, final hali az sonra diyelim :)

2 Haziran 2012, Cumartesi


Düğün hazırlıklarımız son sürat devam ediyor. Haftasonu Lunlun Davet'in sahibi Banu Erol ile birlikte oteldeydik. Süslemeler için neler yapılabilir diye keşfe gittik. Yerleşim planı, hem ana giriş hem de tekneden gelen misafirler için giriş düzeni, nikahın kıyılacağı yerin süslemesi gb birçok detay var. Çok yorulduk ama çok heyecan verici :)

8 Haziran Cuma akşamı için de Banu ile masa süslemesi üzerine demo yapmak üzere randevulaşarak ayrıldık.


Murat'ın detaycılığına Banu'nun şok olduğu ilk anlar :)


Benim binbir soruma karşı Banu hala gülebiliyor :)